Pomoc

Przeczytaj porady poniżej aby rozwiązać problem.

  • Po rejestracji w której zostały zaznaczone odpowiednie pola wyborów aktywności oraz pola profilu wraz ze wstępnym zapoznaniem się z serwisem możemy przystąpić do działania. Pamiętajmy, że osoby patrzą na zdjęcie profilowe, dobrze uzupełniony opis planowanej aktywności i lokalizacji.
  • Po zalogowaniu zobaczymy co słychać na forum, jakie są poruszane tematy aktywności, jeśli jakieś nam odpowiadają, to skontaktujmy się z ogłoszeniodawcą.
  • Kolejny krok to wyszukanie osób w wyszukiwarce, które chcą aktywnie spędzić wolny czas tak jak Ty. Jeśli znajdziemy takie osoby to skontaktujmy się z nimi jako pierwsi przedstawiając swój plan treningowy.
  • Jeśli szukanie osób jest za bardzo pracochłonne, dodaj temat na forum i zaczekaj na odpowiedzi. Tematy na forum są ogólnodostępne i zobaczy je większa liczba osób.
Problem z logowaniem może dotyczyć wpisywania nieprawidłowych danych np. adresu e-mail lub hasła. Jeżeli nie pamiętasz hasła możesz je zresetować naciskając symbol niebieskiej kłódeczki na stronie logowania. W przypadku zapomnianego adresu e-mail, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.
Jeżeli zdarzy Ci się zapomnieć hasło możesz je zresetować naciskając symbol niebieskiej kłódeczki na stronie logowania. Dalej postępuj według instrukcji wyświetlonych na ekranie lub w przesłanej wiadomości.
Należy uważnie wypełnić wszystkie pola rejestracji, a następnie nacisnąć przycisk "zarejestruj". Należy pamiętać o odpowiednim haśle minimum 5 znaków w tym 1 litera i 1 cyfra. Pominięcie tego wymusi wpisywanie niektórych opcji w formularzu od początku.
W czacie dostępnym na dole ekranu (po zalogowaniu) możemy porozmawiać z osobami, które są bezpośrednio online.
Po dodaniu tematu na forum aktywny jest on przez 30 dni, po tym czasie zostaje automatycznie zamknięty (inne osoby nie mogą już odpowiadać) i trafia do archiwum. W każdym momencie można zamknąć temat przyciskiem zamknij temat. Aby to zrobić należy kliknąć na swój temat na forum, "pojawimy się" w opisie i nacisnąć przycisk zamknij temat. Temat zostanie zamknięty również w chwili dodania nowego tematu. Przy zamkniętych tematach pojawia się ikona kłódeczki.
Przyklejenie tematu: Po dodaniu tematu standardowego za drobną opłatą możemy go wyróżnić kolorem i przykleić na 30 dni na samej górze tematów.
Grupy sportowej nie zakładamy, mamy ją automatycznie utworzoną (ale jeszcze nie aktywną) w chwili poprawnego wypełnienia edycji wyjazdu w swoim profilu. Następnym krokiem jest zaproszenie tych osób do naszej grupy sportowej. Gdy dołączy do niej minimum jedna osoba i zostanie przez nas zaakceptowana - od teraz mamy aktywną grupę widoczną w zakładce grupy. Po zakończeniu aktywności w grupie, właściciel zamyka wyjazd naciskająć przycisk w grupie. Następnie wystawiamy komentarze osobom będącym w grupie. Aby do grupy dołączali inni nasz profil powinien wyróżniać się dobrym tematem i opisem wraz z dodanymi zdjęciami.
Jak dołączyć do grupy? Aby dołączyć do grupy należy nacisnąć przycisk "dołącz", który znajduje się w każdej grupie wyjazdowej. Aby wejść do grupy wyjazdowej klikamy GRUPY > TEMAT WYJAZDU i przycisk "Dołącz" lub będąc na profilu interesującej nas osoby klikamy "Zobacz grupę" i "Dołącz".
Edycja profilu znajduje się w menu po prawej stronie na samej górze ekranu - przy Twoim małym avatarze.
Problem może dotyczyć nowo rejestrowanych osób. Po dokonaniu rejestracji przechodzimy do edycji profilu. Aby mieć dostęp do wszystkich opcji Portalu dla Aktywnych powinniśmy wypełnić i zapisać kolumnę Edycja Aktywności oraz kolumnę Edycja Profilu.

Dlaczego wypełnienie profilu jest obowiązkowe?
Po pierwsze łatwiej można znaleźć osoby, które mają w pełni wypełniony profil.
Po drugie nie chcieliśmy wprowadzać kont "widm", gdzie profile są dostępne ale nie widać np. wieku, aktywności i innych niewypełnionych kryteriów.
Po trzecie jeżeli na razie nie chcesz trenować, a musisz i tak wypełnić profil i pola, to w takim wypadku po wypełnieniu tych pól uśpij swój profil w ustawieniach. Po "uśpieniu" będziesz mieć dostęp do całego serwisu, ale Twój profil nie będzie wyświetlał się dla osób w wynikach wyszukiwania oraz w klubie.
Wyszukiwarkę podzieliliśmy na dwie części, tak aby nie zajmowała wiele miejsca.
Wyszukiwarka podstawowa zawiera w wersji minimalnej najbardziej podstawowe opcje.
Wyszukiwarka Zaawansowana ma więcej kryteriów szukania innych użytkowników niż wyszukiwarka prosta.

Aby uruchomić wyszukiwarkę zaawansowaną należy nacisnąć przycisk znajdujący się obok przycisku "Szukaj" w ramce wyszukiwarki, jeżeli chcemy powrócić do wyszukiwarki prostej przyciskamy ten sam przycisk z napisem "Wyszukiwarka prosta". Wyszukiwarka osób dostępna jest w zakładce Aktywni.
Opcja z Twoją aktywnością wyszukuje osoby z minimum jedną taką samą aktywnością, którą zaznaczyłeś/aś w edycji wyjazdu. Jeżeli ilość symboli (ok) przy osobie jest np. 3 oznacza to, że macie zazanczone 3 identyczne aktywności.
Aby przeczytać lub odpisać na wiadomość musimy dostać się do ekranu wiadomości. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym jest naciśnięcie na avatar znajdujący się na górze ekranu z opcją wiadomości. Drugi sposób to naciśnięcie na ikonkę listu w górnej belce po lewej stronie ekranu. Ukażą nam się wiadomości, zawierające zdjęcie użytkownika oraz tytuł, datę i ikonę listu. Klikając na zdjęcie użytkownika przechodzimy na jego profil, z kolei naciskając na tytuł wiadomości wchodzimy na ekran konwersacji. Zamknięta ikona listu oznacza, że ostatnia korespondencja jaką wysłaliśmy nie została jeszcze odczytana przez zainteresowaną osobę. Ikonka listu otwarta informuje o odczytaniu naszej korespondencji.
Po zalogowaniu mam dostęp do ustawień osobistych. Oprócz opcji zmiany hasła, adresu e-mail lub usunięcia konta dostajemy możliwość ustawiania wszelkich powiadomień, które mogą przychodzić na na prywatny adres e-mail. Jest to pomocne, gdyż nie musimy monitorować cały czas serwisu by wiedzieć że dostaliśmy np. nową wiadomość lub odpowiedź na forum.
Oprócz powyższych wymienić należy jeszcze jedną dotyczącą uśpienia konta, po uśpieniu konta nasz profil nie pokazuje się w wynikach wyszukiwania i na stronie "klub". Jest to dobra opcja dla osób które nie planują aktywności i nie chcą być widoczne w serwisie. Dodatkową opcją jest możliwość ustawienia widoczności własnego profilu tylko dla osób zalogowanych w serwisie.
Usunięcie konta znajduje się na stronie z ustawieniami. Po zalogowaniu wejdź w opcje z avaterem i nacisnij zakładkę "ustawienia". Po wejściu na stronę w jej dolnej części zanjduje się przycisk "Usunięcie konta:". Po jego kliknięciu należy potwierdzić usunięcie konta hasłem logowania, a konto wraz z adresem e-mail i wszystkim danymi (widomości, tematy na forum etc.) zostaną trwale usunięte z serwisu.

Kilka przydatnych informacjiOsoby poszukujące towarzystwa do sportów mogą natknąć się na dwuznaczne propozycje innych osób (zazwyczaj panie od panów).

Portal Aktywnych GOAKTIV.pl nie jest serwisem randkowym, erotycznym lub seksualnym, a tylko serwisem do poszukwiania partnera do sportu. Statystycznie w każdym portalu są osoby, które szukają nieco innych rzeczy niż oferuje serwis. Prosimy o wyrozumiałość oraz o "przymknięcie oka" na indywidualne przypadki i dalej korespondować z osobami które spełniają nasze warunki. Nie moderujemy poczty wewnętrznej i nie selekcjonujemy osób, które mogą wysyłać dziwne propozycje, taką selekcję pozostwiamy wam...

brak odpowiedzi na list
Osoba po przeczytaniu mojego listu nie odpisuje, dlaczego?

Czasem zdarza się że ktoś nie odpisze na Twoją wiadomość, poniżej jest kilka propozycji z czego to może wynikać.
Po pierwsze nie odpisze do Ciebie osoba, która nie jest zainteresowana treningiem z płcią przeciwną.
Po drugie Twój profil nie spełnia kryteriów treningowych drugiej osoby (aktywności, termin lub pora).
Po trzecie minusem jest Twój wiek, aparycja lub inne czynniki na które nie mamy większego wpływu.

Prosimy odpisujcie na listy osobom które do was napisały nawet jak nie jesteście zainteresowni wyjazdem (tutaj wymieńcie dlaczego) lub poprostu podziękujcie za list. Odpisanie nawet na niemoralną propozycję i powiedzenie stanowcze nie dziękuję jest grzeczną formą która przecież nie kosztuje, a druga osoba będzie wiedziała że nie ma zainteresowania. Na pewno Ty również chciał(a)byś dostać jakąkolwiek odpowiedź na własną wiadomość niż mieć tylko widok ikonki odczytanej wiadomości...dlatego starajmy się odpisywać!

Bezpieczeństwo w sieci
Bezpieczeństwo osobiste, czyli umieszczanie informacji kontaktowych w opisie

Zalecamy ze względów bezpieczeństwa nie umieszczać informacji kontaktowych (nr. telefonu, adres email, adresu zamieszkania) w polach tematu i opisu. Pola tematu i opisu dostępne są dla użytkowników internetu oraz dla robotów sieciowych przemierzających internet. Ponadto nigdy nie wiemy kto naprawdę znajduje się po drugiej stronie jeśli najpierw nie porozmawiamy z nim poprzez pocztę wewnętrzną serwisu, skype, telefon lub na próbe spotkamy się gdzieś na żywo w ruchliwym miejscu typu kawiarnia.

Wskazówki:
- jeżeli masz spotkać się z osobą pierwszy raz poinformuj o tym najbliższych.
- przekaż nr kontaktowy osoby z którą masz się spotkać przyjacielowi lub rodzinie.
- Kilka listów w serwisie i parę telefonów zwykle wystarcza, żeby zorientować się z kim się ma do czynienia. Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości - nie spotykaj się.