Aktywny
Polska / dodano: 02-06-2015 / odsłony: 5918 / komentarze: 0


Jak i gdzie w Internecie znaleźć partnera do sportu
Współczesna cywilizacja wyposażona w samochody, komputery i telewizory, charakteryzująca się dodatkowo przepracowaniem, niewiele stwarza nam możliwości, aby się ruszać. Nawet dzieci rzadko biegają z rówieśnikami po podwórku, jak to bywało dawniej. Taki tryb życia sprzyja nie tylko otyłości, ale i wielu chorobom cywilizacyjnym: nadciśnieniu, zawałowi serca, chorobom kręgosłupa.

Na szczęście zarówno prasa jak i telewizja coraz częściej zachęcają do aktywności, dbania o własne ciało i zdrowie. Modne staje się chodzenie na siłownię, jogę czy lekcje tańca. Tyle, że takie zorganizowane zajęcia kosztują i narzucają z góry określony czas i miejsce. Ponadto wiele dziedzin sportów rekreacyjnych uprawia się w plenerze. Najpopularniejsze z nich to spacery, jazda na rowerze, bieganie czy nordic walking.

Bardziej ekskluzywne to jazda konna, golf albo wind surfing. Wiele z tych aktywności można uprawiać samemu. Jednak o wiele przyjemniej i bezpieczniej ćwiczyć we dwoje lub w grupie. Można wtedy nawzajem się dopingować, porównywać osiągnięte wyniki lub spadek wagi, (jeżeli dodatkowym celem jest odchudzanie).
Niestety, nie zawsze w gronie najbliższych osób można znaleźć kogoś, kto nie tylko chce spędzać czas wolny w sposób aktywny, ale w dodatku jest zainteresowany tą samą dyscypliną sportu co my i jeszcze w tym samym terminie.

Z pomocą osobom, które nie mają z kim uprawiać swoich ulubionych ćwiczeń przychodzi wszechstronny Internet. Można w nim znaleźć wiele serwisów, w których znajdziemy partnera do ćwiczeń i aktywności. Jest to kolejny po portalach randkowych sposób nawiązywania znajomości pomiędzy ludźmi mającymi wspólne cele i pasje (tym razem sportowe).

Przyjrzyjmy się naszemu serwisowi w którym znajdziemy partnera do ćwiczeń i aktywności. To Portal dla Aktywnych - jest bardzo prosty w obsłudze i stwarza wiele możliwości dla osób poszukujących partnerów. Rejestrując się można zawęzić kryteria poszukiwań partnera/partnerki wg płci, wieku, godzin aktywności (rano, południe, wieczór), rodzaju aktywności, stopnia zaawansowania w danej dziedzinie (początkujący, średnio-zaawansowany, expert).

Ponadto dzięki dołączonej mapie Google i podanym przez nas kryteriom wyboru szybko znajdziemy osoby mieszkające w naszej okolicy, które również poszukują kompanów do aktywności, a dodatkowo ich kryteria poszukiwań pokrywają się z naszymi. Portal przeznaczony jest również dla seniorów oraz dla osób niepełnosprawnych, wystarczy tylko w tym celu zaznaczyć odpowiednią opcję.

Dodatkowo osoby zarejestrowane mogą wykorzystywać platformę również do wymiany doświadczeń i chwalenia się osiągniętymi wynikami. Służy do tego forum dyskusyjne oraz dzienniki aktywności. Można też tworzyć grupy osób zainteresowanych podobną tematyką. Lista dostępnych aktywności jest długa (od badmintona po Zumbę) i dotyczy zarówno zajęć plenerowych (bieganie, rower), wodnych (kajaki), halowych (koszykówka), indywidualnych (kulturystyka) i grupowych (piłka nożna).


Serwis, w którym znajdziemy partnera do ćwiczeń i aktywności. Jeżeli szukasz partnera do aktywnego uprawiania sportu lub rekreacji, skorzystaj z naszej wyszukiwarki: https://goaktiv.pl/szukam-partnera